Блог

Порівняння цін на продукти в Україні та Словаччині

Хей, друзі, усім привіт👋🏻 Сьогодні хочемо показати вам невеличке порівняння двох країн, щоб ви задумались про перспективу на майбутнє!😉 Отже, де, все ж таки, дешевше жити❗️❓ 🇺🇦УКРАЇНА🇺🇦VS🇸🇰СЛОВАЧЧИНА🇸🇰
Звичайно, ціни і вартість життя значно вище в сусідній Словаччині, однак, зауважте, що і середня місячна зарплата рядового словака в більш ніж 3 рази вище, ніж в українця‼️😱💰 Не гайте часу! Радьтесь з близькими👨‍👩‍👦‍👦 та пишіть/телефонуйте нам☎️ Ми радо надамо вам відповіді на усі питання 🤓📚📎 Допоможемо з усіма необхідними документами 🗂📂📃 І офіційно працевлаштуємо🔨🔧🔦🧱

Словаччина – країна можливостей!

Економічний розвиток Словаччини багато в чому випереджає інші країни Євросоюзу, тому робота в Словаччині знайдеться у будь-якій галузі. Увесь економічний розвиток Словаччини базується на сфері послуг і автомобільній промисловості. На території Словаччини розташовані автомобільні заводи такі, як: VOLKSWAGEN, KIA, PEUGEOT-CITROEN, JAGUAR-LAND ROVER, яким завжди потрібні спеціалісти. Заробітна плата на цих підприємствах становить від 900 євро. Також, не варто забувати, що на усіх підприємствах витрати на житло бере на себе роботодавець. Працівники проживають у комфортних пансіон-готелях, по 2-4 в одній кімнаті з усіма необхідними меблями.

Робота на підприємствах не важка, і не потребує спеціальних навиків і полягає в збиранні комплектуючих для автомобілів, дрібної техніки, їх упакування та контроль якості. Зміна триває від 8 до 12 годин, залежно від заводу. Субота та неділя в основному вихідні, але їх можна використати для отримання додаткового заробітку. Також, на усіх підприємствах існують додаткові заохочувальні бонуси : 13 зарплата, надбавки за високу продуктивність та вихід на роботу без запізнень та пропусків.

Українцям легше прижитися в Словаччині, ніж, скажімо, в Угорщині чи Німеччині. Насамперед, цьому сприяє мовний фактор, адже словацька і українська мови є близькими. Не випадково нашим співгромадянам, які могли ніколи не чути словацької мови, досить легко її розуміти. Тож ставлення до українців з боку словаків відзначається прихильністю. Враховуючи наявність спільного кордону між нами, зручне транспортне сполучення – поїхав на захід від Ужгорода і вже через кілометр потрапляєш на територію Словаччини – ця країна є по-справжньому легко доступною для українських шукачів роботи.

Біометричний паспорт

Для офіційного працевлаштування у Словаччині потрібен тільки біометричний паспорт з мінічіпом (нового зразку)
Інформація про чіп:

 • Кольорове цифрове фото
 • Відбитки вказівних пальців обох рук
 • Електронний підпис
 • Усі внесені в паспорт данні

Закордонний паспорт старого зразка,
не підходить для ВНЖ у Словаччину

Закордонний паспорт нового зразка,
підходить для оформлення ВНЖ у Словаччині

Довідка про несудимість та апостилі

Насправді, щоб перетнути кордон і офіційно працевлаштуватись в іншій країні, нам все ще потрібно виконати різноманітні вимоги державних інстанцій та подолати безліч бюрократичних перешкод. Однією з таких вимог, яка є результатом підписання 5 жовтня 1961 року 98-ма країнами світу Гаазької конвенції, є проставлення штампу апостиль на офіційних документах,в данному випадку на довідку про несудимість.

Довідка про несудимість — це офіційний документ, який підтверджує відсутність судимостей у заявника.Такий документ потрібен в найрізноманітніших ситуаціях, у тому числі наступних:отримання закордонного громадянства (ВНЖ);робота на контрактній основі;придбання нерухомості;оформлення кредитних договорів;отримання візи;відновлення втрачених документів. Оформлення такої довідки здійснюється протягом 30 днів з дня подачі запиту.Для того щоб прискорити процес отримання документа та заощадити гроші, Ви можете звернутися до нас,наші менеджери в терміном 1-2 дні,допоможуть Вам отримати довідку для офіційного працевлашування за кордоном.

Апостиль – це квадратний штамп, розміром 10 х 10 см, який засвідчує дійсність проставлених на документі печатки та підпису посадової особи, що їх видала.

Апостиль – це спрощена форма легалізації документів для іноземних держав(засвідчує оригінал довідки про несудимість для країн ЕС).

Термін давності довідки про несудимість з України та апостилю до неї становить три місяці з дати подання довідки до МВС України. Разом з тим, штамп апостиль з Міністерства зовнішніх справ України не має чіткого терміну дії, тому термін апостилю обмежений дією довідки у часі.

ВНЖ у Словаччині

Найпростіший спосіб отримати ВНЖ у Словаччині — офіційне працевлаштування

У більшості випадків роботодавець оформлює безкоштовне ВНЖ терміном від шести місяців і до двох років,в залежності від трудового договору і умов прописаних працедавцем.Термін отримання ВНЖ складає 2-3 місяці.При поданні документів на карту ВНЖ до уряду праці і поліції потрібно мати такий перелік документів:

 • Біометричний закордоний паспорт
 • Закриті візи(якщо такі були за останні два роки)
 • Довідка про несудимість з апостилем(з тої країни де була відкрита віза)
 • Довідка про несудимість з України та апостиль до неї
 • Фото 3*4-2 шт.

Переклад документів і довідок на словацьку чи англійську мову не обовязковий,оскільки роботодавець робить переклад безкоштовно,вже при подачі. Важливо! При зміні роботи, необхідно знов проходити процес оформлення або переоформлення ВНЖ(залежно від випадків) тому як основою є трудовий договір.

 • ВНЖ дозволяє проживати в Словаччині
 • Офіційна заробітна плата(в подальшому оформлення словацької пенсії) та медичне страхування.
 • Ваша родина і Ви будете почувати себе в безпеці на роботі і на території країни
 • Для ваших дітей відкриваються перспективи в освіті та виборі місця проживання (і середня, і вища освіта в Словаччині безкоштовні)
 • Ви можете отримати іпотечний кредит під 1,5-2% річних на 30 років
 • Для Вас відкриті кордони Евросоюзу

Види і типи польських віз

Польські візи бувають різні залежно від мети і термінів перебування.:

 • “Аеропортна” (тип “А”) – дає право перебувати в межах транзитної території аеропорту (тобто без права виходу за її межі)
 • “Транзитна” (тип “В”) – дає право транзитного проїзду по території країни (лише до 5 днів)
 • “Шенген” (тип “C”) – дає право перебувати в країні яка видала візу протягом визначеного терміну, а також з такою візою можна здійснювати поїздки по всій території шенгенської зони
 • “Національна” (тип “D”) – довгострокова віза, що дає право перебувати тільки на території країни що видала таку візу. Також така віза надає право транзитного проїзду по території інших країн Євросоюзу, та право перебувати у країнах шенген зони до 3 місяців на пів року.

Для офіційного працевлаштування в Словаччині,усі візи мають бути анульовані.Для анулювання звернутися можна в посольство, консульство або візові центри Польщі чи України.

Плюси імміграції до Словаччини

Низькі витрати на життя, ніяких проблем з адаптацією, чудова природа і зручне розташування — основні плюси життя в цій країні. Словаччина — красива європейська країна, слов’янська країна. Ще одна відома особливість словаків — вони в більшості своїй нейтрально ставляться до українців, та й взагалі особисті стосунки серед словаків стоять вище політики, національних відмінностей і мовних бар’єрів. Менталітет цього народу схожий з нашим. Вони привітні, сімейні, господарські, але можуть бути з хитринкою.

На розмовному рівні ви легко зможете освоїти словацьку мову «на слух», без підручників. У той час як корінні словаки скаржаться на безробіття і низькі зарплати, вакансії для українців в Братиславі та Кошице та інших містах по всій країні залишаються незаповненими місяцями. Словаччина — непоганий варіант для пошуку кваліфікованої роботи, що вимагає вільного володіння російською або українською мовами. Зарплата на великих заводах і компаніях дозволить вам жити не те щоб з шиком, але і не обмежуючи себе в коштах. У Словаччині — низькі ціни на їжу, розваги, одяг. Словаччина відрізняється досить високим рівнем особистої безпеки. Особливо спокійно можна відчувати себе в провінції.Легальне працевлаштування в Словаччині це просто.Наша команда допоможе підібрати вакансію яка цікавить і підходить саме Вам,оформити всі необхідні документи,провезти переговори і підписання договору з роботодавцем.

Організація виїзду та перетин кордону

При виїзді зі Львова водій автобуса зв’яжеться з Вами за день до виїзду,повідомить марку і номер автобуса, а також точніше місце відправлення.
Необхідні документи:

 • Біометричний закордоний паспорт (без діючих віз)
 • Український паспорт або ID карта
 • Довідка про несудимість з України та апостиль до неї
 • Туристична страховка терміном від 4 до 30 днів
 • Бронь готелю чи хостелу терміном до 10 днів

Правила проходження митниці
Товари що можна провозити через кордон:

 • 2 пачки сигарет(або 5 пачок айкос,/40 гр табака)
 • 1 літр міцного алкоголю і/або 2 літра вина і/або 5 літрів пива
 • до 5 кг фруктів, овочів, круп (але за кордоном продукти дешевше)

Товари, які заборонено провозити в ЄС:

 • Сало (і навіть якщо домашне, заборонено)
 • Ковбаси — сир — молочні вироби, яйця
 • Консерви
 • Домашні закрутки

Також при перетину кордону у Вас мають бути в наявності готівка, страховка, підтвердження житла (допомагаємо в підготовці та оформленні документів)
Додаткові речі, які потрібно мати з собою:

 • Одяг (взуття з закритим носком,штани,футболки.На виробництві тепло 19-20 градусів)
 • Постільна білизна (при бажанні)
 • Посуд (тарілка, чашка, вилка та ложка свої)

По розміру багажу обмежень немає,але в межах розумного)

Share and Enjoy !

0Shares
0 0